Gothia Cup: Följande lag spelar slutspel under torsdagen

Gothia Cup: Följande lag spelar slutspel under torsdagen
19 jul
2017

Det är dags för slutspel i Gothia Cup. Här är lagen som spelar slutspel under torsdagen.

 

SENASTE KLIPP FRÅN GOTHIA CUP

De matcher som det står "TV" på kan du följa live genom att trycka på TV.

 

  B11 PLAY OFF A:        
09:00 SV Eichede FC Bellevue 2 Åby 4 1/16 Final  
           
  B11 PLAY OFF B:        
09:50 SV.West-Eimsbüttel Wisseltofta IF Inlag 3 1/32 Final  
10:40 Helsingborgs IF 1 Utpal Shanghvi Global School 1 Slättadamm 4 1/32 Final  
11:40 FC Bellevue 1 JSC Pitray-Olier Paris Red Åby 4 1/32 Final  
12:40 Football Academy of Jerusalem Torna Hällestad IF Kviberg 20 1/32 Final  
           
  B12 PLAY OFF A:        
08:00 Sandecja 2 Oxie SK 1 Åkeredsvallen 4 1/16 Final  
           
  B12 PLAY OFF B:        
09:50 Currie Star FC 2 Oxie SK 2 Apelsinplan 3 1/64 Final  
10:00 Torna Hällestad IF IK Zenith 1 Kviberg 9 A 1/64 Final  
10:00 Romelanda UF Munka-Ljungby IF Kviberg 9 B 1/64 Final  
11:30 Toronto High Park FC Red Bara GIF Slättadamm 2 1/32 Final TV
11:30 Sollentuna FK Högaborgs BK Slättadamm 4 1/32 Final  
13:40 Vejby IF Vinn. Sävedalens IF 2 / Norrtulls SK Inlag 7 1/32 Final  
14:20 Lunds BK 2 Vinn. Kubikenborgs IF Gul / Solängens BK 1 Kobbens IP 3 1/32 Final  
14:50 Torns IF 2 Vinn. F.C. Beirut / Jaro FF 1 Kviberg 4 1/32 Final  
           
  B13 PLAY OFF A:        
08:00 Linero IF KSV Klein-Karben 2 Inlag 4 1/32 Final  
           
  B13 PLAY OFF B:        
10:00 Högaborgs BK Ängelholms FF P04 Gröna Vallen 1/32 Final  
10:10 IFK Hässleholm Hovås-Billdal IF 2 Kviberg 2 1/32 Final TV
10:10 BK Flagg Lerkils IF Härlanda 2 1/32 Final TV
11:00 Torns IF Sävedalens IF 2 Bergsjövallen 1 1/32 Final  
11:00 Lunds SK Vallens IF 1 Apelsinplan 1 1/32 Final  
           
  B14 PLAY OFF A:        
08:00 Staffanstorps GIF 1 Örgryte IS SKF Arena 1/32 Final TV
08:00 CEF 18 Tucuman 1 Staffanstorps GIF 2 Bergsjövallen 3 1/32 Final  
08:00 IFK Knislinge Skiljebo SK Tuvevallen 2 1/32 Final  
08:00 Furulunds IK Gammelstads IF Inlag 9 1/32 Final  
08:00 Coerver Michigan Performance Academy Ystads IF FF Åby 2 1/32 Final TV
09:00 Svalövs BK IFK Österåker Inlag 9 1/32 Final  
           
  B14 PLAY OFF B:        
10:10 Footgeneration FA Algarve Åsums BK Ruddalen 1 1/32 Final TV
10:10 Breidablik 4 Anderslövs BoIK Sälöfjordsplan 1 1/32 Final  
10:10 IF Lödde 1 Scandia United SA Apelsinplan 2 1/32 Final  
11:00 Gideonsbergs IF IFK Osby Åkeredsvallen 2 1/32 Final TV
           
  B15 PLAY OFF A:        
10:40 Ljungby IF TuS Komet Arsten Åby 5 1/32 Final  
13:00 BK Höllviken Black Lyn Fotball Tuvevallen 2 1/32 Final  
13:40 Eskilsminne IF Stenkullen GoIK SKF Arena 1/32 Final TV
13:50 Åhus Horna BK Ödåkra IF 1 Slättadamm 1 1/32 Final TV
           
  B15 PLAY OFF B:        
15:20 JDFS Alberts IFK Klagshamn Inlag 2 1/32 Final  
16:00 Ödåkra IF 2 Bangalore Soccer Academy Slättadamm 3 1/32 Final  
16:10 Glumslövs FF KA Tuvevallen 2 1/32 Final  
16:10 BK Höllviken Red IF VP Uppsala Krokängsplan 1/32 Final  
           
  B16 PLAY OFF A:        
11:00 Ramlösa Södra FF Onsala BK Gamlestadsvallen 1 1/32 Final  
11:50 Hässleholms IF FBK Karlstad Tuvevallen 2 1/32 Final  
12:30 BK Flagg VfL Westercelle Mossens IP 1/32 Final  
           
  B16 PLAY OFF B:        
14:20 Torns IF FC Neumünster Zürich Kviberg 18 1/32 Final  
15:20 Lindome GIF Kvarnby IK Kviberg 22 1/32 Final  
15:20 IFK Osby Barry Comprehensive School Ruddalen 5 1/32 Final  
15:20 Eskilsminne IF Euro Sports Brasil Gröna Vallen 1/32 Final  
           
  B18 PLAY OFF A:        
11:00 Staffanstorp United 1 Partille IF Inlag 2 1/32 Final  
11:20 Bjärreds IF Azalea BK Tuvevallen 1 1/32 Final  
12:50 SK Sprint-Jeløy 1 Staffanstorp United 2 Inlag 1 1/32 Final  
           
  B18 PLAY OFF B:        
13:10 FC Rhenania Immendorf Ramlösa Södra FF Härlanda 1 1/32 Final TV
           
  G11:        
  Inga skånska lag vidare        
           
  G12 PLAY OFF A:        
08:00 Örgryte IS Vejby IF Åby 4 1/16 Final  
           
  G13 PLAY OFF A:        
08:00 Viggbyholms IK Vit BK Höllviken Sälöfjordsplan 1 1/16 Final  
08:00 Älvsjö AIK FF 2 Kullabygdens DFF Gröna Vallen 1/16 Final  
           
  G13 PLAY OFF B:        
17:20 Torna Hällestad IF Vinn. Blau-Weiß 96 Schenefeld / IFK Fjärås Kortedalavallen 1/8 Final  
           
  G14 PLAY OFF A:        
08:00 Hittarps IK FC Kuusysi 1 Åkeredsvallen 1 1/32 Final TV
08:00 Furulunds IK Westside Breakers Inlag 10 1/32 Final  
           
  G14 PLAY OFF B:        
08:00 TSV Weyhe-Lahausen IFK Klagshamn Åby 10 1/32 Final  
09:00 Täby FK Vinslövs IF Kviberg 16 1/32 Final  
12:10 IFK Osby Vinn. Roanoke Star / BK Häcken Kviberg 3 1/16 Final  
           
  G15 PLAY OFF A:        
09:00 Ryerson SC 02 Girls FC Hessleholm Kviberg 17 1/32 Final  
09:00 KFV Segeberg Hyllie IK Inlag 1 1/32 Final  
09:00 Jitex Mölndal BK Södra Sandby IF Frejaplan 1/32 Final  
10:00 Tromsø IL Åhus IF Slättadamm 1 1/32 Final TV
           
  G15 PLAY OFF B:        
13:10 Våmbs IF Vittsjö GIK Slottskogsvallen 1/32 Final  
15:30 Billesholms IK Lillehammer KFK 2 Kviberg 5 1/32 Final TV
15:40 Djurgården IF FF 2 Kullabygdens DFF 2 Lemmingvallen 1 1/32 Final  
15:50 Mjölby FC Kullabygdens DFF 1 Kviberg 11 1/32 Final  
16:00 Skultorps IF Uppåkra IF Slättadamm 1 1/32 Final TV
16:20 Veberöds AIF/Blentarps IF Hässelby SK FF Grimbo 1 1/32 Final TV
16:20 IFK Trelleborg Stryn Kobbens IP 1 1/32 Final  
           
  G16 PLAY OFF A:        
09:00 Älta IF Borgeby FK Tuvevallen 1 1/16 Final  
09:00 FC Staffanstorp Runar, IL Inlag 8 1/16 Final  
           
  G18:        
09.00 Eskilsminne IF  Scandia United SA  Prioritet Serneke Arena (Kviberg)  1/16 Final TV
           
  B15 SWE PLAY OFF A:        
10:20 Helsingborgs IF BK Häcken Grimbo 4 1/8 Final TV
10:20 Trelleborgs FF Kalmar FF Bravida Arena 1/8 Final TV
           
  B15 SWE  PLAY OFF B:        
12:40 IK Sirius FK Ängelholms FF Bravida Arena 1/8 Final  
           
  B17 Tipselit PLAY OFF A:        
09:00 AIK FF Helsingborgs IF SKF Arena 1/8 Final TV
           
  G17 PLAY OFF A:        
12:40 IF Limhamn/Bunkeflo Växjö DFF Heden 4 1/4 Final TV
16:10 AIK FF FC Rosengård Heden 4 1/4 Final TV
Taggad under

Fotbollskåne

Skicka in dina tips till Fotbollskåne:

mail:

 

Silly Season