Gothia Cup: 102 skånska matcher webbsänds

Gothia Cup: 102 skånska matcher webbsänds Foto: Gothia Cup / Bildbyrån
13 jul
2017

På måndag drar världens största ungdomsturnering igång i Göteborg, nämligen Gothia Cup. I år kommer runt 1100 matcher att webbsändas, varav 102 där skånska lag är inblandade. Här är listan.

 

SENASTE KLIPP FRÅN GOTHIA CUP

På måndag drar Gothia Cup igång. I år kommer närmare 1100 matcher att webbsändas från turneringen, vilket är en ökning från föregående år. Nytt i år är att alla matcher kommer att sändas gratis via gothiacup.se. 

Under de tre första dagarna kommer 102 skånska matcher att webbsändas. Nedan ser du vilka matcher som kommer att sändas. Inga matcher är ännu upplagda, men om man går in på aktuell match så kommer webbsändningen att dyka upp. 

 

Måndag:       Grupp Matchnr
08.00   Tromsø IL - Uppåkra IF G15 Grp 23 17007400
08.00   BK Höllviken - Åkersberga BK G14 Grp 19 17007600
09.00   Kullabygdens DFF - Jitex Mölndal BK G13 Grp 10 17010001
09.50   KVE Drongen - Ramlösa Södra FF B16 Grp 16 17002001
10.40   Piao Pires FC - Eskilsminne IF G18 Grp 9 17009802
10.50   SA United SC - Kvarnby IK B16 Grp 5 17000302
10.50   Esporte Uniao - Furulunds IK B15 Grp 41 17010103
11.00   Oshawa Kicks - BK Höllviken Red B15 Grp 33 17006903
11.20   Team Viborg - IF Limhamn/Bunkeflo G17E Grp 3 17001002
11.40   GoF IF - KA G16 Grp 12 17007304
11.50   Almada Foot - BK Flagg B16 Grp 2 17000303
12.20   Asre - Bara GIF B12 Grp 31 17007004
12.30   Trelleborgs FF - IFK Norrköping B15S Grp 5 17007604
12.40   Braishfield Bees FC - Ödåkra IF 1 B15 Grp 40 17007305
12.50   Scandia United SA - IFK Trelleborg G15 Grp 5 17006505
12.50   Roanoke Star - Vittsjö GIK G15 Grp 2 17000804
13.10   West Vancouver Soccer Club - Helsingborgs IF 2 B11 Grp 24 17007005
13.40   Helsingborgs IF - GAIS B15S Grp 4 17007605
13.40   Breidablik 5 - Dalby GIF B14 Grp 41 17007306
13.40   Skanör-Falsterbo IF - Footgeneration FA Algarve B14 Grp 12 17006306
13.50   Makati FC - BK Flagg B13 Grp 3 17001305
14.30   Prep School Lions 2 - Torns IF B13 Grp 12 17011006
14.30   Åsums BK - Lizzy Football Club B14 Grp 11 17006207
15.10   Ängelholms FF P04 - Uran Lukowica B13 Grp 4 17000306
15.40   Vellinge IF - Eskilstuna United DFF 1 G16 Grp 5 17006508
15.40   Dallas Texans - Staffanstorps GIF 2 B14 Grp 2 17001307
15.50   Eskilsminne IF - SK Haugar G18 Grp 9 17002007
16.00   Helsingborgs IF - Yeovil Town FC B17E Grp 1 17001006
16.00   Mjällby AIF - Ängelholms FF B15S Grp 6 17013207
16.10   FC Rosengård - CCL Soccer Club G17E Grp 1 17000407
16.10   USCH - IFK Osby B16 Grp 8 17006209
16.30   Åhus Horna BK - Union 60 B15 Grp 34 17006909
16.30   Ramlösa Södra FF - Lerums IS B16 Grp 16 17013308
16.30   Ystads IF FF - Mariehem SK B14 Grp 45 17010109
17.10   Amiens Picardie FC - Åhus IF G15 Grp 18 17007608
17.10   Osasco FC - Malmö FF B17E Grp 6 17001007
             
Tisdag:          
10.00   FC Järfälla - Åhus Horna BK B15 Grp 34 18006901
10.00   BK Flagg - Hisingsbacka FC B16 Grp 2 18001301
10.00   Vallåkra IF - Jonsereds IF B15 Grp 26 18013301
10.00   Örgryte IS - Trelleborgs FF B15S Grp 5 18013201
10.10   Malmö FF - Örebro SK B17E Grp 6 18001001
10.50   Högaborgs BK - FC Järfälla B12 Grp 30 18007001
11.00   BK Flagg - Hisingsbacka FC B13 Grp 3 18000302
11.00   Vellinge IF - CCL Soccer Club G16 Grp 5 18006602
11.00   Enskede IK - Eskilsminne IF G18 Grp 9 18011002
11.00   Bara GIF - IFK Norrköping 2 B13 Grp 24 18007302
11.10   Ängelholms FF - Varbergs BoIS FC B15S Grp 6 18013202
11.20   IF Limhamn/Bunkeflo - Djurgårdens IF G17E Grp 3 18001002
11.50   BK Derby - Ödåkra IF 2 B15 Grp 32 18006903
12.00   Ramlösa Södra FF - Guldhedens IK B18 Grp 10 18009803
12.20   Jönköpings Södra IF - Helsingborgs IF B15S Grp 4 18013203
12.30   Helsingborgs IF 2 - BK Häcken 2 B11 Grp 24 18007003
12.50   Stenkullen GoIK - BK Höllviken G14 Grp 19 18007504
12.50   Furulunds IK - VJS Vantaa G14 Grp 21 18010104
13.00   Hittarps IK - Stocksunds IF G14 Grp 6 18006604
13.00   Sandsbro AIK 2 - Hittarps IK 2 B14 Grp 22 18009804
13.40   Anderslövs BoIK - GAIS B14 Grp 43 18006905
13.40   Mullsjö IF - Åsums BK B14 Grp 11 18006205
14.50   Hammarby IF FF - Helsingborgs IF B17E Grp 1 18001005
15.30   FC Hessleholm - Lillehammer KFK 2 G15 Grp 14 18001507
16.20   Älta IF - Veberöds AIF/Blentarps IF G15 Grp 19 18007408
16.20   Ödåkra IF 1 - IFK Vaxholm B15 Grp 40 18007508
16.40   Bara GIF - BK Häcken 1 B12 Grp 31 18007008
17.00   Ängelholms FF - AIK FF B15S Grp 6 18013207
17.10   Fortuna FF - Kramfors-Alliansen B15 Grp 38 18006909
17.20   IFK Trelleborg - IF Brommapojkarna G15 Grp 5 18006209
17.30   IF Lödde 1 - Currie Star FC B14 Grp 7 18006309
18.20   Eskilstuna United DFF - FC Rosengård G17E Grp 1 18001008
             
Onsdag:          
08.00   Glumslövs FF - DJK St. Mathias Trier B15 Grp 31 19007500
08.00   IFK Trelleborg - IF Böljan G15 Grp 5 19006300
08.00   Furulunds IK - JSC Pitray-Olier Paris White B15 Grp 41 19010000
08.00   Ödåkra IF 2 - SV Lippstadt 08 B15 Grp 32 19007400
08.00   BK Höllviken Black - Fet IL B15 Grp 37 19007600
08.50   Högaborgs BK - JSSL Singapore 2 B12 Grp 30 19007001
09.00   Ramlösa Södra FF - KL Youth Soccer B18 Grp 10 19011001
09.00   BK Flagg - Euro Sports Brasil B16 Grp 2 19001101
10.00   Skanör-Falsterbo IF - AP Top 54 B14 Grp 12 19006202
10.00   Staffanstorps GIF 2 - European Football Academy B14 Grp 2 19001102
10.50   Eskilsminne IF - J-L Juniors B15 Grp 1 1900020
10.50   IFK Hässleholm - Hipica Campinas B13 Grp 11 19002003
11.50   Ängelholms FF P04 - CA Intercups Mexico B13 Grp 4 19001104
11.00   Eskilsminne IF - Lizzy Football Club B16 Grp 1 19000403
12.40   Bara GIF - Hanoi Football Club B13 Grp 24 19007405
12.40   BK Flagg - FC Neumünster Zürich B13 Grp 3 19000805
12.40   Eimsbütteler TV 1 - Högaborgs BK B13 Grp 1 19001305
13.20   Lunds SK - Ligi Ndogo SC B13 Grp 5 19006206
13.30   Viggbyholms IK FF Röd - BK Höllviken G13 Grp 9 19007406
13.30   Skogås/Trångsunds FF - Furulunds IK G14 Grp 21 19010006
13.40   Malmö FF - NK KRŠKO B17E Grp 6 19001005
14.20   Eskilsminne IF - Qviding FIF G18 Grp 9 19011007
14.20   Borgeby FK - Løv-Ham/Bønes G16 Grp 15 19007407
14.20   Right to Dream - IF Limhamn/Bunkeflo G17E Grp 3 19000406
14.30   Vasalunds IF - Helsingborgs IF B15S Grp 4 19007606
14.30   Bjärreds IF - Iskmo-Jungsund BK B18 Grp 25 19007307
14.40   Kullabygdens DFF 2 - AS Saint Jacques Foot G15 Grp 15 19013307
14.50   Stabæk Fotball - FC Rosengård G17E Grp 1 19001006
15.20   Kullabygdens DFF 1 - Enskede IK 1 G15 Grp 17 19011008
15.40   Trelleborgs FF - IF Brommapojkarna B15S Grp 5 19007607
16.00   Helsingborgs IF - TikiTaka Academy B17E Grp 1 19000208
16.50   Örebro SK - Ängelholms FF B15S Grp 6 19013208
18.50   Åhus IF - Åkersberga BK G15 Grp 18 19007610
19.00   Vittsjö GIK - Älvsjö AIK FF Vit G15 Grp 2 19000410

 

gc17

Taggad under

Fotbollskåne

Skicka in dina tips till Fotbollskåne:

mail:

 

Silly Season