KLART: Så spelas årets kval

KLART: Så spelas årets kval
02 okt
2017

Idag blev det klart hur det kommande kvalet kommer att spelas. Här är alla matcher på herrsidan.

 

Seriespelet är över för den här säsongen. Nu väntar kval, och redan på onsdag är det dags för de första kvalmatcherna till division fyra.

 

 

Kval till div 3 herrar, grupp 11  
Omgång 1    
2017-10-07 14.00 Åsa IF - Snöstorp Nyhem FF Åsa IP
2017-10-07 14.00 Åstorps FF - Göteborgs FF Bjärshögs IP
     
Omgång 2    
2017-10-14 14.00 Snöstorp Nyhem FF - Åstorps FF Skedalaheds IP
2017-10-14 14.00 Göteborgs FF - Åsa IF Dalen Södra 1 Grus
     
Omgång 3    
2017-10-22 14.00 Åstorps FF - Åsa IF Bjärshögs IP
2017-10-22 14.00 Snöstorp Nyhem FF - Göteborgs FF Skedalaheds IP
     
Kval till div 3 herrar, grupp 12  
Omgång 1    
2017-10-07 14.00 IFK Osby - Lunds SK Osby IP
2017-10-07 14.00 Malmö City FC - Staffanstorp United FC Kirsebergs IP
     
Omgång 2    
2017-10-14 14.00 Lunds SK - Malmö City FC Smörlyckans IP
2017-10-14 14.00 Staffanstorp United FC - IFK Osby Staffansvallen
     
Omgång 3    
2017-10-22 14.00 Malmö City FC - IFK Osby Kirsebergs IP
2017-10-22 14.00 Lunds SK - Staffanstorp United FC Smörlyckans IP

 

 

Kval till HA4
Omg 1
     
Omgång 1      
2017-10-04 19:00 1 Sjöbo IF - Janstorps AIF Sjöbo IP
2017-10-04 19:00 2 Bjärnums GoIF - Liga 06 IF Sparbanksvallen, Bjärnum
2017-10-04 19:00 3 Anderslövs BoIK - Fortuna FF Anderslövs IP
2017-10-04 19:00 4 Limhamns FF - Västra Karups IF Limhamns IP
2017-10-04 19:00 5 Croatia Helsingborg KIF - Vellinge IF Olympiafältet
2017-10-04 19:00 6 Ekets GoIF - VMA IK Ryavallen
       
Omgång 2      
2017-10-07 13:00 7 Vellinge IF - Croatia Helsingborg KIF Vellinge IP
2017-10-07 14:00 8 Janstorps AIF - Sjöbo IF Kämpavallen IP
2017-10-07 14:00 9 Liga 06 IF - Bjärnums GoIF Löderups IP
2017-10-07 14:00 10 Fortuna FF - Anderslövs BoIK Örbyvallen
2017-10-07 14:00 11 Västra Karups IF - Limhamns FF Västra Karups IP
2017-10-07 14:00 12 VMA IK - Ekets GoIF Arkelstorps IP
       
Kval till HA4
Omg 2
     
Omgång 1      
2017-10-14 14:00   Segr. match 1/7 - Hanaskogs IS  
2017-10-14 14:00   Segr. match 2/8 - BK Höllviken  
2017-10-14 14:00   Segr. match 3/9 - Helsingborgs Östra IF
2017-10-14 14:00   Segr. match 4/10 - Billesholms GIF  
2017-10-14 14:00   Segr. match 5/11 - Snogeröds IF  
2017-10-14 14:00   Segr. match 6/12 - MF Pelister  
       
Omgång 2      
2017-10-21 14:00   Hanaskogs IS - Segr. match 1/7  
2017-10-21 14:00   BK Höllviken - Segr. match 2/8  
2017-10-21 14:00   Helsingborgs Östra IF - Segr. match 3/9
2017-10-21 14:00   Billesholms GIF - Segr. match 4/10  
2017-10-21 14:00   Snogeröds IF - Segr. match 5/11  
2017-10-21 14:00   MF Pelister - Segr. match 6/12  
       
Kval till HA5      
Omgång 1      
2017-10-07 14:00   Edenryds IF - Skurups AIF Östersjöwallen
2017-10-07 14:00   Billeberga GIF - Yngsjö IF Kraftvallen
2017-10-07 14:00   Sövde IF - Spjutstorps IF Salsbjer, Sövde
2017-10-07 14:00   Munka Ljungby IF - Borstahusens BK Munka IP
2017-10-07 14:00   FC Kopparmöllan - Fjälkinge IF Kopparmöllans IP
2017-10-07 14:00   Lönsboda GoIF - Köpingebro IF Snapphanevallen
2017-10-07 14:00   Bosna FF - Teckomatorps SK Ulkavallen IP
2017-10-07 14:00   Gärsnäs AIS - Liria IF Gärsvalla IP
2017-10-07 14:00   Hyllinge GIF - Ljungbyheds IF Hyllinge IP
2017-10-07 14:00   Nävlinge IF - Vankiva IF Nävlinge IP
2017-10-07 14:00   IF Salamis - Furulunds IK Spannarps IP
2017-10-07 14:00   Lindeborgs FF 1948 - Skegrie BK Lindeborgs IP
2017-10-07 14:00   Jägersborgs IF - Blentarps BK Jägersborgs IP
2017-10-07 14:00   Näsums IF - Askeröds IF Öllervallen
2017-10-07 14:00   BK Skansen - Gantofta IF Albäcksvallen
2017-10-07 15:00   Bunkeflo FF - Förslövs IF Brovallen, Bunkeflostrand
       
Omgång 2      
2017-10-14 14:00   Skurups AIF - Edenryds IF Skurups IP
2017-10-14 14:00   Yngsjö IF - Billeberga GIF Yngsjö IP
2017-10-14 14:00   Spjutstorps IF - Sövde IF Bäckavallen
2017-10-14 14:00   Borstahusens BK - Munka Ljungby IF Ulkavallen IP
2017-10-14 14:00   Fjälkinge IF - FC Kopparmöllan Maxilandia IP
2017-10-14 14:00   Köpingebro IF - Lönsboda GoIF Köpingebro IP
2017-10-14 14:00   Teckomatorps SK - Bosna FF Teckomatorps IP
2017-10-14 14:00   Liria IF - Gärsnäs AIS Rosengård Norra IP
2017-10-14 14:00   Ljungbyheds IF - Hyllinge GIF Ljungavallen
2017-10-14 14:00   Vankiva IF - Nävlinge IF Ivar Perssons Arena, Vankiva
2017-10-14 14:00   Furulunds IK - IF Salamis Ljungvalla IP
2017-10-14 14:00   Skegrie BK - Lindeborgs FF 1948 Snarringe IP
2017-10-14 14:00   Förslövs IF - Bunkeflo FF Bjärevallen
2017-10-14 14:00   Blentarps BK - Jägersborgs IF Nya IP, Blentarp
2017-10-14 14:00   Askeröds IF - Näsums IF Askeröds IP
2017-10-14 14:00   Gantofta IF - BK Skansen Stendösvallen
       
Kval till HA6      
Omgång 1      
2017-10-07 14:00   Smedstorps IF - HF Olympia Smedstorps IP
2017-10-07 14:00   FF Vuk - Hardeberga BK Lindeborgs IP
2017-10-07 14:00   Mörarps IF - Heleneholms SK Vidablick IP
2017-10-07 14:00   Röstånga IS - Treby IF Odenvallen
2017-10-07 14:00   Hässleholm Freeflow AC - Afro FK Österås IP
2017-10-07 14:00   Löberöds IF - Hjärnarps GIF Ölyckevallen
2017-10-07 14:00   Svensköps IF - Sövestads IF Killevallen
2017-10-07 14:00   Gylle AIF - Kvidinge IF Gylle Stadion
       
Omgång 2      
2017-10-14 14:00   HF Olympia - Smedstorps IF Filborna IP
2017-10-14 14:00   Hardeberga BK - FF Vuk Knutsvallen
2017-10-14 14:00   Heleneholms SK - Mörarps IF Heleneholms IP
2017-10-14 14:00   Treby IF - Röstånga IS Lindvallen
2017-10-14 14:00   Afro FK - Hässleholm Freeflow AC Rosengård Norra IP
2017-10-14 14:00   Hjärnarps GIF - Löberöds IF Hjärnarpsvallen
2017-10-14 14:00   Sövestads IF - Svensköps IF Sövestads IP
2017-10-14 14:00   Kvidinge IF - Gylle AIF Kvidinge IP

 

Fotbollskåne

Skicka in dina tips till Fotbollskåne:

mail:

 

Silly Season