DM: Så spelas söndagens DM-matcher

DM: Så spelas söndagens DM-matcher
19 mar
2017

Nu ska DM avgöras. Till helgen spelas den sista omgången av herrarnas och damernas DM-gruppspel. Kolla in helgens matcher.

 

FREDAG
18.45 Herr 9 Ramlösa Södra IF (4) - Vikens IK (7) 2-3
19.00 Dam 4 DFK Borgeby 09 (3) - FC Rosengård 1917 (3) 2-4
19.00 Herr 17 Limhamns FF (5) - Lindeborgs FF 1948 (6) 5-0
19.00 Herr 18 Oxie SK (6) - Arlövs BI (5) 0-5
19.15 Dam 2 Furulunds IK (3) - Klippans FF/Kvidinge IF (3) 2-1
         
LÖRDAG
09.10 Herr 1 Tollarps IF (5) - Skepparslöv IF (7) 6-0
10.00 Herr 3 Edenryds IF (6) - Perstorp Bälinge IK (5) 2-3
13.00 Herr 2 Linderöds IF (6) - Ovesholms IF (5) 1-6
13.00 Herr 11 Kullavägens BK (5) - Häljarps IF (6) 2-2
13.00 Herr 15 Husie IF (5) - Svedala IF (6) WO (3 - 0)
13.00 Herr 19 Bara GoIF (5) - Skegrie BK (5) 3-3
13.00 Herr 20 Ystads IF FF (5) - Blentarps BK (6) 2-2
14.30 Herr 12 Vellinge IF (5) - Lunds BOIS (5) 2-0
14.30 Herr 14 Bunkeflo FF (6) - AIF Barrikaden (5) 3-0
14.30 Dam 8 Hyllie IK (3) - Östra-Torp Smygehuk FF (4) 10-0
15.00 Herr 7 Jonstorps IF FK (5) - Mörarps IF (7) WO (3 - 0)
15.00 Herr 11 Fortuna FF (5) - BK Landora (6) 3-0
16.00 Herr 5 Stehags AIF (5) - Höörs IS (6) 6-2
         
SÖNDAG
10.00 Herr 6 Vallåkra IF (6) - Helsingborgs AIS (5) OW (0 - 3) 
11.15 Herr 12 Furulunds IK (6) - Seveds FK (6) Högalids IP
11.15 Dam 5 IK Pandora FF (3) - Gislövs IF (3) Sandskogens IP
11.30 Dam 7 NK Croatia (4) - Spjutstorps IF (3) Sorgenfri IP
12.00 Herr 2 FC New Life (7) - IFK Knislinge (6) Österås IP
12.00 Dam 1 Dösjöbro IF (2) - Ängelholms FF/Bjärelaget DFF (3) Dösjöbro IP
13.00 Herr 3 Ballingslöv GoIF (6) - Huaröds IF (6) Österås IP
13.00 Herr 15 Ariana FC (7) - Malmö Boys IF (6) Heleneholms IP
13.00 Herr 18 Gylle AIF (7) - Örtofta IS (6) Köpingeskolan
13.00 Dam 6 Trelleborgs FF (3) - Lunds BOIS (3) Vannhögs IP konstgräs
14.00 Herr 5 Vinnö IF (6) - Löberöds IF (7) Björkvallen, Kristianstad
14.00 Herr 6 Stattena IF (7) - Allerums GIF (6) Olympiafältet
14.00 Herr 8 Croatia Helsingborg KIF (5) - Hasslarps BK (6) Olympiafältet
14.00 Herr 10 FK Besa (5) - Svalövs BK (6) Landskrona IP
14.00 Herr 13 Rosengård FF (5) - Hallands Nations FF (6) Rosengård Norra IP
14.00 Herr 14 KSF Srbija Malmö (6) - Skabersjö IF (5) Lindängens IP, Malmö
14.00 Herr 16 Skanör Falsterbo IF (6) - Lunds FF (6) Tångvalla IP
14.00 Herr 17 Uppåkra IF (6) - Dalby GIF (5) Uppåkravallen
14.00 Herr 20 Västra Ingelstad IS (6) - Harlösa IF (6) Västra Ingelstads IP
14.00 Dam 3 Hanaskogs IS/IFK Knislinge (3) - Hörby FF (2) Västra Heds IP
14.00 Dam 4 Oxie SK (3) - DFK Borgeby 09 (3) Oxievångs IP
14.00 Dam 5 Lunds SK (2) - BK Höllviken/BK Olympic (2) Smörlyckans IP
14.00 Dam 6 Uppåkra IF (2) - Janstorps AIF (3) Uppåkravallen
14.30 Dam 8 Sjöbo IF (3) - Lunds BK (2) Sjöbo IP
15.00 Herr 7 Gantofta IF (6) - Brunnby FF (6) Rydebäcks IP
15.00 Herr 13 BK Skansen (6) - Teknologkårens IF LTH (5) Köpingeskolan, konstgräs
15.00 Herr 19 Hardeberga BK (7) - Klågerups GIF (6) Södra Sandby IP
15.00 Dam 4 Glumslövs FF (2) - FC Rosengård 1917 (3) Örevångs IP
16.00 Herr 4 Ljungbyheds IF (5) - Finja IF (6) Åbyvallen, Klippan
16.00 Herr 9 Medina IF (6) - Väsby FK (6) Hedens IP, Helsingborg
16.00 Dam 1 Hittarps IK (2) - Tågarps AIK (3) Laröds IP
16.00 Dam 3 Stehags AIF (3) - Billesholms IK (2) Berga IP, Eslöv
17.00 Herr 1 Tyringe IF (6) - Wä IF (6) Kristianstads IP

Fotbollskåne

Skicka in dina tips till Fotbollskåne:

mail:

 

Silly Season