DM: Resultat från söndagens DM-matcher

DM: Resultat från söndagens DM-matcher
12 mar
2017

Till helgen är det omgång 2 av DM för herr och damer. Så spelas helgens matcher.

 

FREDAG
19.00 Dam 4 DFK Borgeby 09 (3) - Glumslövs FF (2) 3-2
19.15 Herr 4 Maglasäte IF (7) - Ljungbyheds IF (5) 1-2
         
LÖRDAG
10.00 Herr 3 Huaröds IF (6) - Edenryds IF (6) 1-2
12.00 Herr 12 Lunds BOIS (5) - Furulunds IK (6) 1-0
13.00 Herr 2 Ovesholms IF (5) - FC New Life (7) 12-2
13.00 Herr 19 Klågerups GIF (6) - Bara GoIF (5) 2-3
13.30 Dam 1 Ängelholms FF/Bjärelaget DFF (3) - Hittarps IK (2) 0-6
14.00 Herr 2 IFK Knislinge (6) - Linderöds IF (6) 2-3
14.00 Herr 14 Skabersjö IF (5) - Bunkeflo FF (6) 6-1
14.00 Herr 15 Svedala IF (6) - Ariana FC (7) 1-2
14.00 Herr 20 Harlösa IF (6) - Ystads IF FF (5) 5-0
14.30 Herr 13 Hallands Nations FF (6) - BK Skansen (6) 2-2
15.00 Herr 1 Wä IF (6) - Tollarps IF (5) 0-4
15.00 Herr 17 Dalby GIF (5) - Limhamns FF (5) 1-3
         
SÖNDAG
10.45 Herr 20 Blentarps BK (6) - Västra Ingelstad IS (6) 6-0
11.00 Herr 1 Skepparslöv IF (7) - Tyringe IF (6) 3-1
11.00 Herr 11 BK Landora (6) - Kullavägens BK (5) 1-3
11.00 Dam 6 Lunds BOIS (3) - Uppåkra IF (2) 1-0
12.00 Herr 9 Väsby FK (6) - Ramlösa Södra IF (4) 1-1
12.00 Dam 2 Eskilsminne DFF (2) - Furulunds IK (3) 5-0
13.00 Herr 6 Allerums GIF (6) - Vallåkra IF (6) 3-2
13.00 Herr 8 Hasslarps BK (6) - Svedbergs GoIF (7) 5-1
13.00 Herr 17 Lindeborgs FF 1948 (6) - Uppåkra IF (6) 1-1
13.00 Herr 19 Skegrie BK (5) - Hardeberga BK (7) 3-0 (WO)
13.00 Dam 7 IFK Trelleborg FK (2) - NK Croatia (4) 12-0
14.00 Herr 4 Finja IF (6) - FC Kopparmöllan (6) 2-2
14.00 Herr 5 Höörs IS (6) - Vinnö IF (6) 1-4
14.00 Herr 6 Helsingborgs AIS (5) - Stattena IF (7) 5-0
14.00 Herr 7 Brunnby FF (6) - Jonstorps IF FK (5) 0-3
14.00 Herr 7 Mörarps IF (7) - Gantofta IF (6) 0-9
14.00 Herr 9 Vikens IK (7) - Medina IF (6) 0-3
14.00 Herr 11 Häljarps IF (6) - Fortuna FF (5) 1-6
14.00 Herr 13 Teknologkårens IF LTH (5) - Rosengård FF (5) 2-1
14.00 Herr 14 AIF Barrikaden (5) - KSF Srbija Malmö (6) 0-4
14.00 Herr 15 Malmö Boys IF (6) - Husie IF (5) 1-9
14.00 Herr 16 IFK Klagshamn (5) - Skanör Falsterbo IF (6) 5-0
14.00 Herr 18 Arlövs BI (5) - Gylle AIF (7) 7-2
14.00 Herr 18 Örtofta IS (6) - Oxie SK (6) 5-2
14.00 Dam 4 FC Rosengård 1917 (3) - Oxie SK (3) 4-1
14.00 Dam 5 BK Höllviken (2) - IK Pandora FF (3) Höllvikens IP
14.00 Dam 6 Janstorps AIF (3) - Trelleborgs FF (3) Skurups IP, konstgräs
14.00 Dam 8 Lunds BK (2) - Hyllie IK (3) 2-1
14.00 Dam 8 Östra-Torp Smygehuk FF (4) - Sjöbo IF (3) 0-4
15.00 Herr 10 Svalövs BK (6) - Torna Hällestads IF (5) 9-1
15.00 Dam 5 Gislövs IF (3) - Lunds SK (2) 1-5
15.30 Herr 12 Seveds FK (6) - Vellinge IF (5) 3-4
15.30 Dam 3 Billesholms IK (2) - Hanaskogs IS/IFK Knislinge (3) 0-2
16.00 Dam 3 Hörby FF (2) - Stehags AIF (3) 7-0
16.30 Herr 16 Lunds FF (6) - Linero IF (5) 1-9
17.00 Dam 1 Tågarps AIK (3) - Dösjöbro IF (2) 0-10
17.30 Herr 5 Löberöds IF (7) - Stehags AIF (5) 2-8

Fotbollskåne

Skicka in dina tips till Fotbollskåne:

mail:

 

Silly Season