Inför seriestarten: HA Div.7 Västra

Inför seriestarten: HA Div.7 Västra
12 apr
2017

Se nyförvärv, spelarförluster och resultat från träningsmatcher från lagen i HA Div.7 Västra.

 

AC Kvarnby

Tränare: Pontus Månsson, Martin Andersson, Ivan Colak

Nyförvärv: hristoffer Gutavsson (fw, Lokomotiv Lund), Hugo Bengtsson (mf, Kvarnby IK), David Johansson (fw, GOF IF), Dennis Troedsson (b/mf, klubblös), Timothy Lyon (b, klubblös), Agaton Palmkvist (b/mf, klubblös), Calle Persson (b, GOF IF), Ola Ripa (b/mf, GOF IF), Isak Greby (mf, Kvarnby IK), Andrej Stefanovic (fw, Kyrkheddinge)

Spelarförluster: Dominique Egli (fw, slutar), Martin Körner (b, klubb ej klar), Sebastian Leyton (mf, slutar), Per Bengtsson (mf, slutar), Antonio Almeida (mf, slutar), Kristian Stenkula (fw, slutar), Patrick Lundquist (mf, slutar), Dennis Pedersen (b, klubb ej klar), Peter Hansson (fw, slutar), Dejan Malenovic (mv, Limhamns FF), Jonas Karlsryd (b, slutar), Robin Barwén (mf, slutar), Tobias Eriksson (mf/fw, Lövestad IF)

Träningsmatcher:
ACK - Lilla Beddinge 1-2
FC Bellevue - ACK 3-3
AC Kvarnby - Gislövs IF 1-2
Tygelsjö BK - ACK 4-6


FC Helsingkrona

Tränare:
Nyförvärv:
Spelarförluster:
Träningsmatcher:


GOF IF

Tränare:
Nyförvärv:
Spelarförluster:
Träningsmatcher:


Hardeberga BK

Tränare: Lars Erixon

Nyförvärv: Petter Kindberg (Lokomotiv Lund), Mattias Ramsbjer (Lokomotiv Lund), David Ekholst (Lokomotiv Lund), Andreas Brolin (Lokomotiv Lund), Martin Svensson (Lokomotiv Lund), Niklas Gunnarsson (Lokomotiv Lund), Rikard Nordblad (Lokomotiv Lund), Bojana Dawad (Gana), Felix Dahlkvist (Harlösa IF), Philip Taylor (Gof IF), Caspher Erixon (Södra Sandby IF), Anton Gemback (Hurva IF), Anton Moberg Elias Lundström (IFK Aarvidsjaur FK), Axel Johansson (Skuttunga SK), Henrik Bernström (Skuttunga SK)

Spelarförluster: Vilhem Bäcker (FC Möllan), Oskar Palerius (FC Möllan), David Nordling (FC Möllan), Esben Mortensson (Hallands Nations FF)

Träningsmatcher:
Hardeberga BK – Bara Goif 2-2
Hardeberga BK – Klågerups Goif 1-2
Furulunds IK – Hardeberga BK 2-2


Kungshults IK

Tränare: Tim Hansson

Nyförvärv: Jimmy Widen (Höörs IS), Anton Nilsson Gullberg (Höörs IS), Kennie Stålhammar (Stehags AIF), Tim Hansson (Trollenäs IF)

Spelarförluster: Egzon Rezniqi (Snogeröds IF)

Träningsmatcher:
Kungshults IK - Örtofta IS (2-4)
Svensköps IF - Kungshults IK (1-5)
Trollenäs IF - Kungshults IK (1-2)
Maglasäte IS - Kungshults IK (0-4)
Röstånga IS - Kungshults IK (2-5)
Södra Rörum IS - Kungshults IK (2-5)


Staffanstorp United FC Ungdom

Tränare:
Nyförvärv:
Spelarförluster:
Träningsmatcher:


Kävlinge GIF

Tränare: Erik Sjöberg & Fredrik Kenne

Nyförvärv: Christian Stöttrup Andersen (Lokomotiv Lund), Fredrik Kenne (Lokomotiv Lund), Oliver Hans Son (FC Malmö), Jonathan Olsson (IF Lödde (ej klar)), Martin Hejde (IF Lödde), Edis Karis (Bosnien (ej klar)), Maher Tatan (Syrien), Muhamnad Nasri (Syrien), Ali Abbod Turki (Irak), Alexander Walter Stern (Teckomatorps SK (ej klar)).

Spelarförluster: Norbert Chacinski (Furulunds IK), Fredrik Källberg (Billeberga GIF), Viktor Haglund (Stattena IF), Anton Svensson (Stattena IF), Andreas Zaar (Lindeborgs FF), Fredrik Nilsson (Lindeborgs FF).

Träningsmatcher:
Kävlinge GIF-Furulunds IK J 1-4
Norra Rörums GIF-Kävlinge GIF 3-2


Löberöds IF

Tränare:
Nyförvärv:
Spelarförluster:
Träningsmatcher:


MKSF Pelagonija

Tränare:
Nyförvärv:
Spelarförluster:
Träningsmatcher:


Hurva IF
Utgått.


Ovan uppgifter kommer från klubbarna. Om det är något som inte stämmer, vänligen maila till .

Fotbollskåne

Skicka in dina tips till Fotbollskåne:

mail:

 

Silly Season