Inför seriestarten: HA Div.7 Nordöstra

Inför seriestarten: HA Div.7 Nordöstra
04 apr
2017

Se nyförvärv, spelarförluster och resultat från träningsmatcher från lagen i HA Div.7 Nordöstra.

 

Bjärlövs IF

Tränare: Hans Skoug
Nyförvärv:
Spelarförluster:
Träningsmatcher:


Degeberga GoIF

Tränare: Mats Svensson

Nyförvärv: Johannes Johansson (Huaröds IF), Simon Johnsson (Huaröds IF), Johan Montán (Brösarps IF), Linus Johansson (Comeback), Jonathan Kjellqvist (Comeback), Timmi Arvidsson (Gärds Köpinge).

Spelarförluster: Daniel Nilsson (Skepparslöv), Tony Svensson (Skepparslöv), Anton Nyström (Ovesholm), Johan Olsson (Vanneberga).

Träningsmatcher:
Everöds IF - Degeberga 1-0
Wollsjö - Degeberga 0-2
Jägersborg - Degeberga 5-0
Kivik - Degeberga 5-5
Degeberga - Venestad


Gärds Köpinge IF

Tränare: André Bartosch (4:e säsongen)

Nyförvärv: Anton Nordgren (Hjärsås/ Värestorps IF), Daniel Nilsson (Nosaby IF), Pontus Jönsson (d.o), James Freyer (Linderöds IF), Dennis Knutsson (Wittskövle IF), Tobbe Knutsson (d.o), Alexander Myunik (Dynamo Kiew)  

Spelarförluster: Timmi Arvidsson (Degeberga GOIF)

Träningsmatcher:
12 februari IK Kamp - GKIF 0-4
25 feb Onslunda - GKIF 1-2
12mars Åhus HBK juniorer - GKIF 2-2
26 mars GKIF - Skepparslöv IF.


IK Kamp

Tränare:
Nyförvärv:
Spelarförluster:
Träningsmatcher:


Skepparslöv IF

Tränare: Michael Davidsson och Rikard Eriksson

Nyförvärv: Daniel "Banne" Nilsson, Daniel "Sibbhult" Nilssson, Erik Lindberg, Gustav Kjellqvist, Tobias Isacsson, Tobias Nilsson, Erik Henrysson, Tony Svensson, Dennis Daludd, Anders Gunnarsson.

Spelarförluster: Rasmus Ekberg, Roger Johnsson, Linus Söderling, Sebastian Gunnarsson, Christian Olsson, Rickard Sjöstedt, Johan Fridesson, Emil Ashoor, Niklas Nordgren

Träningsmatcher: Wä IF 3-4, Tyringe IF 3-1, Tollarp 0-6, Gärds Köpinge 10-2


Strömsborgs IF

Tränare:
Nyförvärv:
Spelarförluster:
Träningsmatcher:


Svensköps IF

Tränare: Tobias Holmgren (ny), Mirsaad Dacic (spelade assisterande, ny)

Nyförvärv: Gilbert Peine (Marieholm IS), Premtim Sylaj (Marieholm IS), Mirsad Dacic (Hörby FF), Sebastian Nilsson (Önneköps IF), Sary Karanouh (Klubblös), Ali-Reza Mosawi (Klubblös)

Spelarförluster: Fredrik Ignberg (Askeröds IF)

Träningsmatcher:
Svensköps IF- GOF IF 4-2
Svensköps IF-Tjörnarps BOIF 1-1
Svensköps IF-Kungshult IF Spelas
Svensköps IF-Södra Rörum BIK
Svensköps IF-Löberöds IF


Treby IF

Tränare:
Nyförvärv:
Spelarförluster:
Träningsmatcher:


Vanneberga FF

Tränare: Fille Svensson & Linus Thullgren

Nyförvärv: Christoffer Karlsson (Rinkaby GoIF)

Spelarförluster: Inga

Träningsmatcher:
VFF-Vilshult 1-2.
VFF-Vinnö 4-0
VFF-Bäckseda 4-3


Östanå Bruks IF

Tränare:
Nyförvärv:
Spelarförluster:
Träningsmatcher:


Östra Sönnarslövs IF

Tränare: Sten-Inge Johansson (ny för säsongen)

Nyförvärv: Robin Moustafa (Näsby), Tomas Hesselman (Torna Hällestad), Besart Xhelili (comeback senast i Myresjö), Abbe Al-Schoocha (Rinkaby), Tommie Le (Rinkaby), Nertil Cana (Rinkaby), Joakim Ljungqvist (Åsums BK), Keyan Hassan (Åhus HBK), William Barsoum (Åsum), Idrees Mohammed Safi (Rinkaby), Gustav Berger (Everöd), William Palmé (Wä J), Eissa Al-Schoocha (Rinkaby).

Spelarförluster: André Ekberg (Fjälkinge IF), Niklas Andersson (Ovesholm)

Träningsmatcher: Wä-SIF 8-2, GOF-SIF 0-1, Viby-SIF 3-0, SIF-Österslöv 4-5, Esperöd-SIF


Rinkaby GoIF
Utgått


Ovan uppgifter kommer från klubbarna. Om det är något som inte stämmer, vänligen maila till .

Fotbollskåne

Skicka in dina tips till Fotbollskåne:

mail:

 

Silly Season